Elke scholier kan iets doen bij de Vlaamse Scholierenkoepel. Wil jij dé scholieren vertegenwoordigen of als vrijwilliger meebeslissen over hoe onze organisatie werkt? Dan kan je je in september kandidaat stellen voor één van deze mandaten. Dat zijn de officiële rollen die je bij VSK kan opnemen. Daarvoor moet je wel verkozen worden. Of je wordt verkozen, bepalen de scholieren die stemmen met de VSK-verkiezingen.
De voorzitter van VSK spreekt namens alle scholieren met de pers, de minister van onderwijs (Ben Weyts) en het parlement.
Voor scholieren die...
Concreet
Kandidaat voorzitter? Maak het ten laatste op 11 september officieel via dit formulier of stuur een mailtje naar frederic@scholierenkoepel.be De verkiezing van de voorzitter gaat hybride door op woensdag 21 september van 17h tot 19h. Zorg dat je dan op ons kantoor kan zijn.
Elke scholier mag een eigen mening over onderwijs geven. Een verkozen scholierenvertegenwoordiger mag dé mening van dé scholieren vertellen. Op belangrijke vergaderingen en momenten kan jij, net als de voorzitter namens alle scholieren spreken.
Voor scholieren die …
Concreet
Ja ik ben kandidaat! Meld je hier aan voor 11 september.
Eerst nog wat meer weten? Vraag het aan Frédéric of één van de scholieren of teamleden die je al kent.
De verkiezing voor de scholierenvertegenwoordigers gaat samen met voorzitterverkiezing hybride door op woensdag 21 september van 17h tot 19h. Zorg dat je dan op ons kantoor kan zijn.
De baas bij VSK? Dat zijn 6 scholieren en 1 volwassene die samen het bestuur vormen. Elke scholier kan zich kandidaat stellen om bestuurder te worden.
Voor scholieren die...
Concreet
Ja ik ben kandidaat! Meld je hier aan voor 26 september.
Eerst nog wat meer weten? Vraag het aan Frédéric of één van de teamleden die je al kent. De verkiezing voor het bestuur gaat door op zaterdag 1 oktober van 11u tot 17u in Antwerpen (want we zijn daar dan ook op weekend!). Zorg dat je daar tijdens de verkiezingen zeker bij kan zijn. Indien dit echt niet kan, laten we je inbellen.
De ondervoorzitter is de opperbestuurder. Je leidt de organisatie en de vergaderingen met de scholieren (zoals het bestuur en de Algemene Raad).
Voor scholieren die …
Concreet
Ja ik ben kandidaat! Meld je hier aan voor 26 september.
Eerst nog wat meer weten? Vraag het aan Frédéric , huidig ondervoorzitter Marte of één van de teamleden die je al kent. De verkiezing van de ondervoorzitter gaat door op zaterdag 1 oktober van 11u tot 17u in Antwerpen (want we zijn daar dan ook op weekend!). Zorg dat je daar tijdens de verkiezingen zeker bij kan zijn. Indien dit echt niet kan, laten we je inbellen.
Elke scholier die ervoor wilt zorgen dat de scholieren de baas blijven op VSK, kan lid worden van onze Algemene Raad. De leden van de Algemene Raad bepalen de standpunten van VSK in het onderwijsdebat en controleert of de bestuurders en het team hun werk goed doen. Je komt minstens twee keer samen per jaar. Alleen leerlingen van het middelbaar onderwijs kunnen lid worden van de Algemene Raad.
Je hoeft niets bijzonders te kunnen, want wij leren je alles.
De Algemene Raad komt voor het eerst samen op zaterdag 1 oktober om de verkiezingsuitslag goed te keuren. Wil jij lid worden van onze Algemene Raad? Kom dan gewoon naar de eerste vergadering op 1 oktober van 11u tot 17u op onze Kick-off en interne verkiezingen in Antwerpen (want we zijn daar dan ook op weekend!). Kan je er echt niet bij zijn? Laat dan hier voor 30 september weten dat je wel kandidaat bent en schrijf kort je motivatie uit.
Kleine disclaimer: we kunnen maar maximaal 2 leden per school in onze AR opnemen.
Meer weten? Vraag het aan één van de bestuurders, aan Frédéric of een andere teamlid.